Strona główna Wodospady w Europie Wodospady Portugalii

Wodospady Portugalii

Wodospady Portugalii

Wodospad na jeziorze

Turyści zwiedzający Portugalię napotkają na niezwykły wodospad, znajdujący się w pobliżu miasta Guarda. Jest sztucznym tworem, stworzonym na zaporze Conchos. Wodospad sprawia wrażenie, że spływa do środka jeziora, powstałą na nim dziurą.

Niesamowity wodospad powstał w 1955 roku. Woda spływa otworem, o średnicy prawie 50 merów do tunelu o długości 1519 metrów. Tą drogą płynie do zapory Lagoa Comprida, położonej na górskim jeziorze.

Fantastyczny spływ wodny jest częścią Parku Naturalnego Serra da Estrela. Okrągły spływ porośnięty jest przez soczyste zielone mchy. Wielkie wrażenie wywiera na turystach szybkość, z jaką woda spływa do wlewu. To jedyny na Ziemi sztuczny spływ wodny, wywierający tak fantastyczne wrażenie estetyczne.

Największy portugalski wodospad

Znajduje się w górskim rezerwacie, w pobliżu miasteczka Ermelo, położonego nad rzeką Olo.

Fisgas do Ermelo liczy 200 metrów wysokości. Kaskady wody można podziwiać ze skalnej platformy, na której znajduje się doskonały punkt widokowy.

Wycieczkę do wodospadu uzupełnia zwiedzenie wioski. Znajduje się w nie rzymski most oraz espigueiros, czyli kamienne spichlerze. Turyści mają okazję zwiedzić Parque Natural Alvao.

Wodospad Pego do Inferno

W pobliżu miasta Tavira, nad rzeką Gilao znajduje się Moinhas da Rocha. Na tym terenie znajduje się piekielne miejsce, czyli wodospad Pego do Inferno. Nie wiadomo, dlaczego przepiękne miejsce, w którym wznosi się niewielki wodospad, zostało określone mianem piekielnego.

Spadające wody wodospadu, bujna roślinność i spokojna malownicza okolica zachęcają do odpoczynku. Właśnie dzięki tym zaletom wtajemniczeni turyści chętnie odwiedzają Tavirę i pobliski wodospad. Przewodniki turystyczne nie informują o uroczym zakątku Portugalii, stąd osoby, które wypoczywają w Tavirze, mogą liczyć na spokój i delektowanie się pięknem natury.

Od niewielkiego parkingu do wodospadu prowadzi gruntowa droga oraz drewniane kładki. Na okolicznych polach rosną drzewka pomarańczowe i cytrynowe, roztaczające latem wspaniałe aromaty.

Niebezpieczną atrakcją Pego do Inferno są skoki do wody z otaczających wodospad skał. To sport dla odważnych i szalonych, którzy gotowi są ryzykować własnym zdrowiem dla przeżycia emocjonujących chwil.

Wodospad Serra da Freita

Wodospad należy do jednego z najwyższych w Portugalii. Jego wody spadają ze skały, z wysokości około 60. metrów. Aby dotrzeć do malowniczej okolicy, w której znajduje się wodospad, trzeba skierować się do Frecha da Mizarela, między Coimbrą a Lizboną.

Miejsce to jest popularnym punktem docelowym dla miłośników skałkowych wspinaczek. Niezbyt trudne drogi, możliwość wspinaczki tuż przy wodospadzie oraz piękne widoki SA głównymi atrakcjami tej części kraju.

ą