Wyprawa nad Niagarę

Wyprawa nad Niagarę

Na granicy Kanady i USA znajduje się najsłynniejszy wodospad świata, Niagara. Jest on efektem spadku rzeki Niagara, której ujście prowadzi do jeziora Ontario, rozwidla się i spada w przepaść w postaci kaskad, o wysokości 50m. Po stronie USA nazwano je American Falls oraz Bridal Veil Falls, oznaczający ślubny welon, który przypomina odwiedzającym turystom srebrna kaskada. Obie części rozdziela Luna Island, czyli Księżycowa Wyspa. Cześć kanadyjską tworzy Wodospad Podkowa i wyspa, nazwana Goat Island, czyli Kozią Wyspą. Odległość miedzy wodospadami wynosi około 1039 metrów.

Turyści odwiedzają najczęściej kanadyjską cześć wodospadu, skąd jest najwspanialszy widok. Niezwykłe doznania zapewnia rejs stateczkiem pod wodospad oraz wyprawa na Kozia Wyspę, gdzie znajduje się Jaskinia Wiatrów. Wejście do niej jest sposobem na dotarcie na taras, wzniesiony nad poziomem rzeki, obok którego spadają wody Niagary.

Niesamowity nocny widok gwarantuje gra świateł na spienionych wodach, dzięki podświetleniu wodospadu. Zimą Niagara zamarza, tworząc gigantyczną ścianę zamarzniętych strug.

Wyprawa nad wodospad Nagara jest popularnym szlakiem poślubnych podróży. Znajdujące się wokół wygodne hotele, zachęcają do odpoczynku i dłuższego pobytu. Panorama, rozciągająca się przed spragnionymi wrażeń turystami, na długo zostanie w pamięci.