dudhsagar-233696_1280

Słynne wodospady Goa

Goa jest to kraina znana ze swej ogromnej urody. Niesamowite wodospady dodają elegancji tej części Stanów. Są popularną atrakcją turystyczną i idealnym miejscem do spędzenia wakacji w warunkach bliskich natury. Widok tych wodospadów jest bardzo zachwycający.

Słynne wodospady Goa przedstawiają się następująco:

Arvalam: Znajdują się bardzo blisko świątyni Rudreshwar i jest to wodospad o imponującej wysokości. Tworzy piękne jezioro na dole, które jest bardzo popularny wśród pływaków. Dźwięk tryskającej wody i otoczenie malowniczej scenerii przyciąga turystów ze wszystkich części świata. Można również odwiedzić jaskinie Arvalam położoną bardzo blisko wodospadów. Najlepszy czas, aby odwiedzić to miejsce jest to okres po monsunach, gdy jest dużo wody w jeziorze.

Dudsagar: Znajduje się na granicy Goa i Karnataka, Dudsagar oferuje majestatyczny widok dla zwiedzających. Znajdują się między zielonymi lasami tropikalnymi. W Konkani Dudsagar oznacza strumień mleka. Wyglądają najlepiej rano, gdy promienie wschodzącego słońca pada na wodę. To miejsce jest znany dla fanów różnych sportów ekstremalnych takich jak wspinaczka i rafting. Te wodospad jest na ogół bardzo cichy w lecie i podczas monsunu wygląda niesamowicie majestatycznie w różnych kolorach. Najlepszy czas, aby odwiedzić te wodospady to czas w okresie od października do grudnia.

Kesarval: Znajdują się w odległości 22 km od Panjim na autostradzie PANJI-Margao na płaskowyżu Verna. Ludzie wierzą, że ta woda ma magiczne moce i może leczyć różne dolegliwości. Zieleń lasów tropikalnych dodaje mu urody. Krystalicznie czysta woda w okresie jesieni ma magiczny wpływ na turystów.

Inna kraina pełna wodospadów to Kerala – obdarzona ogromną dawką naturalnego piękna. Malownicze wodospady są tutaj zachwycające. Są popularną atrakcją turystyczną i są idealnym miejscem do spędzenia wakacji na łonie natury. Widok tych wodospadów jest po prostu hipnotyzujący.

Znane wodospady:

Athrirapilly: położony na skraju lasu Sholayar – 78 km od Kochi to najbardziej popularne wodospady okolicy Kerala. Jest to też popularnym miejscem na piknik. Widok zielonych drzew i zapach świeżego powietrza przynosi podróżującym spokój i ulgę od zaludnionych i zatłoczonych miast. Magiczny malowniczy widok tego miejsca to pełnia magii dla każdego turysty, który znajdzie się w tej części kraju.

Chethalayam: jest to teren położony zaledwie 12 km od Sulthan Bathery i prezentuje się pięknie. To miejsce jest również znany ze sportów ekstremalnych, takich jak trekking i wspinaczka. Krystalicznie czysta woda i urok zielonych lasów sprawia, że jest to popularne miejsce wśród turystów.

Cheeyappara: to jest usytuowany pomiędzy Neriamangalam i Adimali na autostradzie Kochi- Madurai. Jest to idealne miejsce dla miłośników przygód i raj dla młodych par. Mistyczne piękno tego regionu przyciąga turystów z całego świata. To miejsce jest pokryte grubymi warstwami zielonych lasów.

Soochipara: położony zaledwie 2 km od Wayanad i 22 km od hotelu Green Gate Soochipara to 3 warstwowych potężny wodospad. Obszar ten jest idealny do wspinaczki i na różne przygody. Czysta woda tutaj wygląda niczym strumień białego mleka.

Dodaj komentarz