Strona główna Wodospady amerykańskie Nieznana atrakcja Karaibów

Nieznana atrakcja Karaibów

Nieznana atrakcja Karaibów

Na Karaibach wypoczywa się na pięknych plażach, a także delektuje kąpielami w czystych wodach Morza Karaibskiego oraz Oceanu Atlantyckiego. Wyspy te kojarzą się właśnie z odpoczynkiem wśród pięknych krajobrazów. Jednak nieco aktywniejsi turyści mają również okazję zobaczyć inne oblicze Karaibów i poznać jeszcze bardziej ich piękno.

Na wyspach tego rejonu wartych poznania jest wiele pięknych miejsc, spośród których sporą część stanowią prawdziwe perełki naturalnego krajobrazu. Jedną z bardziej wyjątkowych, a zarazem stosunkowo słabo znanych, atrakcji pozostaje Wodospad Aguas Blancas.

Znajduje się na jednej z popularniejszych karaibskich wysp, mianowicie na Dominikanie. Jest on wyjątkowym skarbem natury, który mogą zobaczyć turyści i goście odwiedzający Karaiby. Wystarczy opuścić plażowy ręcznik i udać się choćby na jednodniową wycieczkę do znajdującego się na Dominikanie Parku Narodowego Juan Bautista Perez Rancier. Piękne, zapierające dech w piersiach widoki są tu niemal powszechne. Do tego czyste powietrze i możliwość spaceru po prawdziwej dżungli. Wrażenia są gwarantowane. Szczególnie docenić powinni je mieszkańcy dużych miast, którzy przyjeżdżają na Karaiby na urlop. Spędzenie wolnego czasu wśród tak pięknych widoków to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Wybierając opcję trochę bardziej aktywnej turystki, można poznać również inne wydanie karaibskich wysp. Wspomniany Wodospad Aguas Blancas należy właśnie do atrakcji, które dla wielu turystów pozostają tajemnicą. A dlaczego warto go odwiedzić? Przede wszystkim jest piękny, ale to można powiedzieć o większości wodospadów na świecie. Zwłaszcza tak dużych, ponieważ Aguas Blancas liczy sobie ponad osiemdziesiąt metrów. Sam wodospad znajduje się na wysokości aż dwu metrów. Już sama droga do niego stanowi wspaniałe przeżycie. Po przejściu wspomnianej dżungli rozpoczyna się kanion, który ciągnie się aż do samego Aguas Blancas. Na mecie takiej podróży przez jeden z karaibskich parków narodowych na turystów czeka mieniąca się i bardzo czysta woda. Poza tym sam Wodospad Aguas Blancas jest pięknym wytworem natury. Można nacieszyć nim oczy, ale również skusić się na kąpiel w wypływającej z niego lagunie.

Woda spadająca z Aguas Blancas ma piękny odcień błękitu, przechodzącego w biel, kiedy spada z góry. Sama laguna to miejsce, w którym turyści mogą zrobić cudowne zdjęcia, ale także przyjemnie spędzić czas. W przewodnikach turystycznych okolice Wodospadu Aguas Blancas określane są jako miejsce romantyczne. I faktycznie będąc tam, trudno nie odczuwać silnych emocji. Z tego względu na wycieczkę przez Park Narodowy Juan Bautista Perez Rancier aż do Aguas Blancas warto wybrać się z bliską osobą. O tym miejscu nie wszyscy wiedzą, ale ci którym dane było je odnaleźć i zobaczyć, na pewno zapamiętają je na długo.

Wodospad Aguas Blancas to bowiem jedno z najpiękniejszych miejsc na Karaibach. Dlatego warto na chwilę opuścić cień palm czy słońce na plaży i wybrać się na wycieczkę. Dominikana jest piękna, a Aguas Blancas to jej prawdziwa perełka.